Teknik Destek 2017-12-07T09:29:34+00:00

Videolu Anlatımlar İçin TıklayınTrafo Bağlantısı Hakkında Önemli Bilgiler

  • Harflerin montajları yapıldıktan sonra her harften çıkan beyaz(-) ve kırmızı(+) kabloyu, trafodan çıkan ana kabloya kırmızı(+) kırmızıya ve beyaz(-) beyaza gelecek şekilde bağlayın. Örnek için, aşağıdaki örnek trafoya bağlantı şeklini inceleyiniz.
  • Bağlantı yaparken harf paylaşımını planladıktan sonra, kablo bağlantısını ana kablonun ortasından başlayarak bağlantı yapınız. Örnek olarak aşağıdaki bağlantı şeklini inceleyiniz.
  • Trafo üzerindeki ; 1 ve 2 numaralı bölüm 220 volt şehir elektriğini , 3 numaralı bölüm topraklamayı, 4 ve 5 numaralı bölümler Eksi(-) bağlantıyı (harflerden gelen beyaz kablo), 6 ve 7 numaralı bölüm Artı(+) bağlantıyı (harflerden gelen kırmızı kablo) temsil etmektedir.
  • Harf paylaşımına örnek verecek olursak ; örneğin “ŞİMŞEK REKLAMCILIK” şeklinde harflerimiz olsun. 8 ve 9 harf olarak ikiye ayırılır. Yani “ŞİMŞEK RE” harflerini aşağıdaki şekildeki 4 ve 6 numaralı bölmelere , “KLAMCILIK” harflerini de 5 ve 7 numaralı bölmelere bağlantı yapınız. Burada önemli olan tüm harflere eşit şekilde akım göndermektir.Buna göre siz de harflerinizi eşit şekilde paylaştırarak bağlantılarınızı yapınız. Kablo bağlantılarını yaparken yukarıdaki 2. maddeye dikkat ederek yapınız.

trafo

1-2 : 220 Volt elektrik girişi ,  3 : Topraklama  ,  4-5 : Eksi (-) giriş  ,  6-7 : Artı (+) giriş


Aşağıda Doğru/Yanlış bağlantı şekli gösterilmiştir. Dikkatlice inceleyiniz.

dogru

yanlis

 

Gönderilen trafoyu, mümkün olduğunca yağmurdan, nemden, güneşten koruyunuz. Mümkünse iç mekana monte ediniz

Önemli Not: Harflere kesinlikle direkt olarak 220 volt vermeyin. Aksi takdirde ledleriniz kullanılamaz hale gelir.


Videolu Anlatımlar İçin Tıklayın